Rimano Ten este un mortar gata preparat pe baza de ipsos si perlit, de mare productivitate, pentru aplicare manuala, care se foloseste la tencuieli interioare. Se aplica direct pe suport/zidarie. Se finiseaza cu un glet de ipsos din gama Rimano, obtinandu-se economii importante de materiale si manopera / mp finisat.
Gletul Satengips este un mortar uscat preamestecat în fabrica, pe baza de ipsos, imbunatatit cu aditivi speciali. Aplicare manuala.
Tefond Plus este o membrana de polietilena extrudata de inalta densitate (HDPE), cu o inchidere mecanica laterala prin clipsare si benzi bituminoase autosigilante.
MP 501 I (clasa M25T) este un mortar uscat, predozat in fabrica, pe baza de var-ciment, aditivat. Este aplicabil mecanizat si manual. Nu e nisipos, fara fisuri; aplicat prin driscuire sau gletuire, permite un finisaj superior, bun de vopsit.
Tencuială ciment – var pentru interior, prelucrare manuală sau mecanizată, cu maşina de tencuit. Granulatie maxima 0,6 mm.
Este fabricata din sarma zincata ce are noduri de ghimpi dispuși la distanțe egale pe lungimea firului împletit.
Rolele pentru porti culisante, cunoscute sub denumirea de galeti, sunt executate din otel zincat.
Otel patrat amprentat pentru porti, garduri si balustrade din fier forjat.
Ceresit CT126 este un glet pe baza de ipsos aditivat, care permite egalizarea suprafetelor si umplerea denivelarilor intre 2 si 10 mm si obtinerea de suprafete netede pe pereti si plafoane in interiorul cladirilor.
Placi realizate din gips-carton, cu fetele si muchiile longitudinale imbracate cu un carton special aderent la miez.
Placă de gips-carton impregnată rezistentă la umiditate.
Sunt placi al caror miez de ipsos este armat suplimentar cu fibre de sticla in proportie de 2%, cu lungimi ale fibrelor intre 3-30 mm, cu fetele si muchiile longitudinale imbracate cu un carton special aderent la miez.
Knauf Fireboard este o placa speciala din ipsos pentru protectia la foc A1 de tipul GM-F, conform SR EN 15285-1.
Polistirenul extrudat Austrotherm XPS asigură o termoizolaţie eficientă de la subsol până la acoperiş, acolo unde sunt încărcări mecanice extreme şi grad mare de umiditate.
Ceresit CE 40 aquastatic si impermeabil este un chit de rosturi flexibil, pe baza de ciment, pentru gresie si faianta, se utilizeaza pentru latimi ale rosturilor de pana la 8 mm.
Tabla din inox rezistenta la coroziune folosita in diverse domenii de activitate.
Cochilie caserată din vată minerală cu folie de aluminiu, lungime 1 m – ideală pentru izolarea termică a țevilor și reducerea pierderilor de energie.
Cornier din aluminiu.
Panourile bordurate vopsite verde sunt soluția ideală pentru cei care doresc o protecție durabilă și un design estetic plăcut.
Plasa gard impletita, sub forma rombica, din sarma moale zincata.

Apăsând „Sunt de acord” sau navigând pe acest website, ești de acord să permiți colectarea de informații prin cookie-uri sau tehnologii similare. Află in sectiunea Politica de confidentialitate mai multe despre cookies.