Produs nou
Cot ppr alb cu holender folosit pentru imbinarea tevilor.
48 Obiect Produse
ATENTIE: Ultimele bucati in stoc!
Data disponibilitatii:
Cot PPR cu semiolandez, folosit in instalatiile interioare prin care circula apa calda sau rece, pentru imbinarea tevilor.
Avantaje:
-reduce la minim posibilitatea de condensare, efect specific instalatiilor metalice;
-capacitate sporita de izolare termica si fonica;
-durabilitate sporita in timp, datorita proprietatilor fizice;
-pierderi mici de presiune datorita flexibilitatii si lubrifierii materialului, ceea ce nu permite depuneri de straturi, turbulente, frecari, etc.
-perforare imposibila datorita curentilor circulatori;
-rezistenta la inghet;
-este absolut inofensiv din punct de vedere al toxicitatii, conform normelor de transport a apei potabile;
Conservarea energiei.
| Culoare | alb |
| Presiune maxima de lucru | 16 bar |
| Material | polipropilena |
| Tip filet | interior |
| Diametrul tevii | 20 mm |
| Unghi | 90° |
| Temperatura maxima de lucru | 90 °C |
| Diametru filet | 1/2" |
Nici un comentariu
Distribuitorul este o componentă utilizată în instalațiile sanitare și termice pentru a permite distribuirea și direcționarea fluxului de apă sau a altor lichide între conducte de diferite dimensiuni.
Folosit pentru imbinarea tevilor din cupru cu alte elemente ale instalatiei de alimentare cu apa de incalzire sau agent frigorific
0,81 lei
Filtru Y din alama fabricat in Italia.
15,26 lei
4,57 lei
Teaca faciliteaza posibilitatea de a citi o...
24,41 lei
Dopul de alamă cu filet exterior este o...
5,70 lei
13,72 lei
Fitingurile din PP sunt folosite pentru...
0,67 lei
Un racord PPR cu olandez tip M este un tip de...
10,16 lei
3,97 lei
0,21 lei

Apăsând „Sunt de acord” sau navigând pe acest website, ești de acord să permiți colectarea de informații prin cookie-uri sau tehnologii similare. Află in sectiunea Politica de confidentialitate mai multe despre cookies.